MM Stoica a tras o singură concluzie după Kosovo - România 0-3

MM Stoica kosovo - romania Romania Nationala Mihai Stoica
Data publicarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 10:54
Data actualizarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 10:55

România a câștigat cu 3-0 meciul cu Kosovo, primul din această ediție de UEFA Nations League.

Partida de la Priștina a marcat și revenirea lui Mircea Lucescu (79 de ani) pe banca tehnică a echipei naționale după 38 de ani. Într-o atmosferă ostilă, ”tricolorii” au deschis scorul prin Dennis Man în minutul 40, după o acțiune personală încheiată cu un șut puternic.

În a doua parte a jocului, în minutul 51, Răzvan Marin a dus scorul la 2-0, din penalty, iar Denis Drăguș a fost cel care a închis tabela în minutul 82.

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, în paralel și analist TV, a tras o singură concluzie după ce a văzut cum s-au descurcat ”tricolorii” la Priștina.

MM Stoica: ”Nu i-am lăsat să fie periculoși”

Oficialul campioanei crede că naționala României a arătat foarte bine la debutul lui Mircea Lucescu în noul ”mandat”.

„N-am fost decât noi pe teren. Niță nu a avut nicio intervenție, pentru că adversarii nu au fost deloc periculoși. Noi nu i-am lăsat să fie periculoși.

Cu Ucraina am beneficiat și de șansă. În afara execuției lui Stanciu a fost și greșeala lui Lunin. La fel la golul de 2-0. Aici a fost o acțiune extraordinară a lui Dennis Man. Am arătat foarte bine. Să nu ne pripit însă, e momentan un singur meci.

Cât de critic aș vrea să fiu, nu găsesc un jucător care să nu fi fost la un nivel foarte bun. Nu a fost niciun jucător sub nivelul echipei. Stanciu a alergat mult, Marinii au jucat bine”, a spus MM Stoica, la Prima Sport.