Mutu si Chivu, minut de reculegere in memoria francezului omorat de sarbi!

Mutu si Chivu vor tine un moment de reculegere in memoria suporterului francez decedat luna trecuta, dupa ce a fost atacat de fanii sarbi.

Un alt meci la care se va tine un minut de reculegere in memoria lui Brice Taton este Franta - Insulele Feroe.

"Federatia Franceza de Fotbal si Ministerul Sporturilor din Serbia au acceptat ca inainte de lovitura de incepere sa se tina un minut de reculegere in memoria lui Brice Taton, tanarul suporter al echipei FC Toulouse, asasinat la 17 septembrie, inainte de meciul Partizan-TFC", se arata intr-un comunicat al Ministerului francez al Sporturilor.

Brice Taton, suporter al lui Toulouse, a fost agresat la Belgrad de fanii lui Partizan, cu cateva ore inaintea partidei dintre cele doua echipe, din prima runda Europa League, meci castigat cu scorul de 3-2 de francezi.

Taton a fost ranit grav, alti doi suporteri francezi suferind rani mai usoare in urma altercatiei. Brice Taton a decedat la spital, in 29 septembrie.