Nationala, doar o victorie in 2010! Razvan Lucescu: "A fost un an ghinionist"

Romania 1-1 Italia | Romania a condus Italia aproape 50 de minute dupa golul lui Marica din minutul 34. Quagliarella a marcat pentru 1-1 cu putin inainte de finalul meciului.

Romania a avut o singura victorie in 2010: acel 3-0 cu Honduras. In preliminariile pentru Euro 2012 nationala nu a reusit inca sa cunoasca victoria. „A fost un meci bun pe care l-am jucat. Italia este o echipa grea din fotbalul mondial. Din pacate nu am reusit sa castigam un meci pe care il puteam intoarce in favoarea noastra. A fost un an ghinionist in care am primit gol la fiecare greseala. Speram ca anul viitor sa fie altfel, pentru ca baietii muncesc. La nationala traim sentimente ciudate: suntem multumiti cand ne gandim la rezultat dar suntem frustrati pentru ca nu am mai rezistat 6 minute. Daca acum plecam cu un succes la care putini se asteptau, pana acum am plecat cu infrangeri.

Rapa este un jucator serios si a facut un meci bun. Sper sa prinda incredere. I-am lasat pe jucatori sa aleaga numarul 10. Este o fortare care a creat numai presiune. Florescu mi-a transmis un mesaj ca nu mai vrea sa joace cu numarul 10 si ca l-a preluat Stancu”, a spus Razvan Lucescu la Sport.ro