”O nouă eră, aceeași națională incorigibilă!” Dezamăgire totală în Cipru după eșecul suferit în fața României Nationala

România s-a impus cu 3-0 în fața Ciprului în Grupa 3 din Liga C a Nations League.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 16, iar Răzvan Marin a transformat în minutul 25 penalty-ul obținut de Valentin Mihăilă. Radu Drăgușin a înscris și el în minutul 36 cu capul, după o centrare perfectă a lui Dennis Man.

Reacția ciprioților după Cipru - România 0-3

Ciprioții au reacționat la scurt timp după finalul meciului și s-au arătat de felul în care s-a prezentat naționala lor la debutul selecționerului Sofronis Avgousti.

O nouă eră, aceeași națională incorigibilă!”, au scris ciprioții de la 24sports.com.cy.

Românii ne-au învins cu 3-0 pe un stadion care a părut că este al lor. Echipa noastră naațională a suferit o înfrângere chiar la debutul lui Sofronis Avgousti. Românii au fost clar superiori pe tot parcursul meciului și au marcat toate cele trei goluri în prima repriză”, au scris ciprioții.

Cei de la Kerkida au scris și ei despre debutul nefast al lui Sofronis Avgousti.

În ciuda schimbărilor de pe banca tehnică, am avut parte de scene similare la echipa națională, după ce a primit trei goluri în prima repriză. Naționala României a profitat la maximum de greșelile internaționalilor noștri și cu o mare eficacitate a reușit să marcheze de trei ori în prima repriză.

În replică, Sofronis Avgousti a încercat să facă niște schimbări pentru a spăla imaginea echipei noastre, în timp ce România a scăzut ritmul din minutul 60, reușind totuși să obțină un rezultat favorabil”.