SUPERANALIZA: Masinaria Frantei, demontata piesa cu piesa! Cine joaca fara crampoane si cine ne poate desfiinta daca are chef: Nationala

Francezii au facut o analiza a jucatorilor dupa victoria cu 2-1 in fata Albaniei! Vezi ce ne asteapta marti pe National Arena!

Benzema - omul meciului 8
Cel mai bun pasator, cel mai bun marcator, atacantul Realului a fost numarul 1 de pe teren, a jucat pentru echipa, lipsit de egoism, a fost exact genul de jucator de care Franta a avut nevoie. Si are nevoie! A aratat ca stie sa joace pentru echipa si sa se sacrifice in momentele mai putin bune ale jocului

Lloris 8
A avut 2 parade, a fost briliant intre buturi: sigur pe el, a iesit excelent pe centrari. Nationala se poate baza pe el: suntem asigurati in poarta!

Reveillere 5
Poate fi acuzat ca nu a adus nimic ofensiv, "timiditatea" aratata pe teren este in continuare un handicap, dar si-a facut bine treaba in aparare.

Kaboul 3
A fost de cosmar cu Albania, desi parea ca a intrat bine in joc. La un moment dat, pana si staff-ul se intreba daca o fi gresit ghetele sau au patit ceva crampoanele. A gresit la gol, a fost mereu depasit de situatie si era sa inscrie si un autgol in minutul 81!

Abidal 5
A fost senzational in special la jocul aerian, dar in final a cam cedat si a avut probleme pe atacul albanezilor. Poarta si el o mica parte din vina la golul primit.

Evra 6

Omniprezent in atac, a oferit o gramada de solutii si a aratat o tehnica foarte buna. A facut si faza de aparare, ii putem reprosa doar ca nu a stiut sa se pozitioneze foarte pe faza de atac a albanezilor

Diarra 4
Cand jocul Frantei merge bine, Diarra se descurca excelent, cand albanezii ne-au atacat, a lipsit din lupta si a lasat spatii mari. A pierdut mingea care a dus la golul Albaniei.

M'Villa 8
A inscris un gol superb, primul la nationala, recupereaza excelent baloane si dezolva foarte bine jocul. Este un inchizator cu viziune, o solutie excelenta pentru Franta.

Malouda 4
Ar fi trebuit sa colaboreze foarte bine cu Ribery, dar daca ar fi stiut si cum sa faca asta... In fine, nu a facut nicio eroare grava, dar nici n-a impresionat.

Nasri 3
Inexistent pe teren, absolut inexistent! A avut un sut pe poarta in minutul 85...

Ribery 5
A jucat destul de bine in prima repriza si putin in a doua parte a jocului, dar nu face deloc faza de aparare.

Sursa: L'Equipe