Sandoi:"Torje si-a revenit dupa incidentul de la club!" Romania tineret 2-1 Dinamo II

Sandoi: Torje si-a revenit dupa incidentul de la club! Romania tineret 2-1 Dinamo II Nationala
Reprezentativa de tineret a Romaniei a invins, joi, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa Dinamo II.

"La faza penaltiului care a fost impotriva noastra astazi, m-am gandit ca daca se dadea un penalti clar a lumina zilei si nu ni s-ar fi anulat un gol pe motiv de ofsaid, am fi fost si noi la Campionatul European. Inca visez urat. Daca nu s-ar fi facut niste greseli de arbitraj, echipa nationala ar fi mers la Campionatul European.

Suntem la inceput de drum si am dorit sa sustinem doua partide de verificare, una impotriva unui adversar redutabil, nationala divizionara, si una impotriva unui adversar mai modest, Dinamo II. Au fost doua meciuri utile pentru aceasta perioada. Baietii s-au miscat destul de bine si sunt multumit de prima repriza, dar in a doua s-au gandit sa intre mai repede in vacanta, chiar le-am spus in vestiar asta. Torje a facut diferenta azi, a fost unul dintre cei mai buni jucatori", a spus Sandoi.

Pentru echipa pregatita de Emil Sandoi au inscris Torje, in minutul 12, si Raduta, in minutul 44, din penalti, in timp ce pentru golul dinamovistilor a fost reusit, in minutul 55, de Damaschin, dintr-o lovitura de pedeapsa.

Emil Sandoi a trimis in teren urmatorii jucatori: Silviu Lung Jr (Lungu '46, Oghinciuc '84) - Barboianu, Cordos (Doman '46), Andronic (Cojoc '40), Silviu Ilie (Barbu '46) - Buhaescu, Iorga, Andrei Ionescu (Gangioveanu '46), Torje (L. Raduta '62) - Sburlea (Hora '46), L. Raduta (Rusescu '46).

La meci au asistat directorul general al FRF, Ionut Lupescu, selectionerul Victor Piturca, directorul tehnic al loturilor nationale, Daniel Prodan, directorul departamentului relatii internationale, Florin Prunea, si antrenorul echipei FC Vaslui, Viorel Moldovan.