Un roman face SENZATIE in Suedia pentru Romania U19! Are 4 goluri in 2 meciuri si e ultimul pusti descoperit de Hagi! Nationala

Romania are 6 puncte dupa 2 meciuri si s-a calificat in Elite Round, ultimul pas pana la Euro!

Cristian Gavra este pustiu despre care vorbeste toata Suedia! Jucatorul de la Academia Hagi a dat golul decisiv in minutul 3 de prelungiri in victoria 2-1 cu Italia si a reusit astazi un hattrick in fata Azerbaidjanului ('66, '85, '90)

In meciul cu Italia au marcat Rafael Stanescu ('45) si Cristian Gavra ('90+3), dupa ce Simone Andrea Ganz deschisese scorul pentru italieni ('21).

Cristian Gavra (n. 3 aprilie 1993) a debutat ca titular la Viitorul Constant contra lui Juventus Bucureşti pe 4 Septembrie. El mai evoluase pentru FC Viitorul in confruntarile cu Ceahlaul Piatra Neamt (15 minute) si CS Otopeni (33 minute).

Cristi Gavra a explodat prima data la Talent Cup 2010 cand a fost golgeterul turneului

Romania U19 mai are meci impotriva Suediei.