Vedetele Uruguayului nici NU concepeau sa nu castige! SFATUL lui Forlan pentru Piturca: Nationala

Romania 1-1 Uruguay / Diego Forlan a spus dupa meciul amical cu Romania ca echipa lui merita sa invinga.

Jucatorul din nationala Uruguayului crede ca romanii mai au mult de munca pana sa ajunga la Cupa Mondiala.

"In principiu am fi meritat sa castigam, avand in vedere ocaziile din prima repriza. imi pare rau ca Chivu nu a putut juca, dar are motivele lui. Romanii mai au mult de munca pana sa ajunga la mondiale", a spus Forlan.

Nationala a Romaniei a terminat la egalitate amicalul disputat pe National Arena in compania campioanei la zi a Americii de Sud, Uruguay, scor 1-1 (1-0). Oaspetii au deschis scorul prin Cavani, in minutul 2, iar tricolorii au egalat prin Bogdan Stancu, in minutul 50.

Sursa: Mediafax