Dennis Man a deschis scorul în minutul 16, iar Răzvan Marin a transformat în minutul 25 penalty-ul obținut de Valentin Mihăilă. Radu Drăgușin a înscris și el în minutul 36 cu capul, după o centrare perfectă a lui Dennis Man.

Ce au scris ciprioții după ce ”Tricolorii” au făcut spectacol

Deși ciprioții aveau mari speranțe după venirea pe banca tehnică a lui Sofronis Avgousti, entuziasmul lor s-a stins rapid după ce ”Tricolorii” au început să marcheze, dar și intimidați de ”zidul galben” format pe stadionul din Larnaca.

După ce scorul a devenit 2-0 în favoarea României, în urma reușitei din penalty a lui Răzvan Marin, jurnaliștii ciprioți s-au arătat extrem de dezamăgiți de prestația naționalei lor.

Două goluri în 25 de minute...”, au titrat ciprioții de la kerkida.net.

După 25 de minute disputate din prima repriză, România a marcat pentru a doua oară. În minutul 16, Man, și în minutul 25, Marin (din penalty)”, au scris dezamăgiți jurnaliștii ciprioți.

Cei de la philenews.com au comentat și faza penalty-ului transformat de Răzvan Marin: ”Penalty pentru România după ce Mihăilă a fost doborât în careu de către Laifi. Defensiva Ciprului a fost expusă după o greșeală comisă la mijlocul terenului”.

Cea mai dură reacție a venit însă după golul marcat de Radu Drăgușin: ”Ca la antrenamente, Radu Drăgușin, fundașul lui Tottenham, înscrie cu capul din centrarea lui Man. Un coșmar pentru Cipru!”.