Franța și Austria au avut evoluții dominante, în timp ce Italia și Belgia au oferit un duel echilibrat, încheiat la egalitate.

Grupa A

Israel - Franța 1-4

Franța s-a impus clar pe terenul Israelului, cu o prestație ofensivă impresionantă. Eduardo Camavinga a fost vedeta meciului, mijlocașul "galacticilor" reușind să deschidă scorul în minutul șapte. Nkunku, Guendouzi și Barcola au completat tabela cu câte o reușită (min. 28, 87, 89). Israelul a redus din diferență prin Gandelman (min. 24), însă nu a putut să țină piept campioanei mondiale din 2018.

Italia - Belgia 2-2

Într-o confruntare între două puteri europene, Italia și Belgia au terminat la egalitate. Cambiaso a deschis scorul pentru Italia în primul minut al partidei, iar Retegui avea să ducă avantajul la 2-0 doar 23 minute mai târziu. După un cartonaș roșu luat de Pellegrini înainte de finalul primei reprize, Belgia s-a aventurat în ofensivă și a reușit să reducă din diferență prin De Cuyper (min. 42), iar Leandro Trossard a adus egalarea în minutul 61.

Grupa B

Anglia - Grecia 1-2

Anglia nu a reușit să treacă de o Grecia bine organizată. Britanicii păreau să salveze un punct după ce Jude Bellingham a egalat în minutul 87, o reușită care le aducea speranță fanilor de pe "Wembley". Cu toate acestea, Grecia nu a renunțat și a reușit să dea lovitura decisivă în minutul 90+4, printr-un gol marcat de Pavlidis, care a și deschis scorul în minutul 47.

Austria - Kazakhstan 4-0

Austria a dominat fără probleme meciul cu Kazakhstan, câștigând categoric cu 4-0. Baumgartner, Lienhart, Sabitzer și Seidl s-au trecut pe foaia de marcatori.

Finlanda - Irlanda 1-2

Irlanda a obținut o victorie importantă în deplasare, revenind după ce a fost condusă de Finlanda. Pohjanpalo a marcat pentru finlandezi în minutul 17, dar irlandezii au răspuns prin Scales (min. 57) și Brady (min. 99), luând toate cele trei puncte.

Norvegia - Slovenia 3-0

Norvegia a oferit o nouă demonstrație de forță, învingând Slovenia cu 3-0. Erling Haaland a înscris două goluri, iar Sorloth s-a trecut și el în dreptul marcatorilor în minutul 52.

Grupa C

Letonia - Macedonia de Nord 0-3

Macedonia de Nord a trecut fără probleme de Letonia, impunându-se cu 3-0. Atanasov, Qamili și Elmas au marcat.

Insulele Feroe - Armenia 2-2

Un meci neașteptat de echilibrat a avut loc între Insulele Feroe și Armenia, terminat la egalitate, scor 2-2. Feroe a condus cu 1-0, prin golul marcat de Benjaminsen în minutul 27, dar Armenia a revenit în minutul 44 prin Zelarayan. În minutul 85, Bjartalid a ridicat fanii feroezi în picioare, când avea să treacă avantajul în dreptul țării sale, dar bucuria avea să se stingă doar opt minute mai târziu, când Manvelyan avea să înghețe tabela la 2-2 în minutul 90+3.

Grupa D

Moldova - Andorra 2-0

Moldova a obținut o victorie confortabilă în fața Andorrei, grație golurilor marcate de Ioniță în prima repriză și Maxim Cojocaru în minutul 90+3. Echipa gazdă a controlat jocul de la început până la final, fără a lăsa prea multe șanse adversarilor.

Gibraltar - San Marino 1-0

Gibraltar a câștigat la limită în fața lui San Marino, într-un meci în care Britto a marcat singurul gol în minutul 62. San Marino nu a reușit să ofere prea multă rezistență, iar Gibraltar își trece în cont o victorie importantă.