VIDEO Cristiano Ronaldo o salvează din nou pe Portugalia, cu un gol decisiv în minutul 88! ”Nu se va opri până la golul 1.000”

Cristiano Ronaldo Bruno Fernandes Nationala Portugaliei nationala Scotiei Scott McTominay Nations League
Data publicarii: Luni 09 Septembrie 2024, 08:43
Data actualizarii: Luni 09 Septembrie 2024, 08:48

Lusitanii au trecut greu de Scoția în Liga Națiunilor, scor 2-1.

Portugalia a obţinut o victorie cu emoţii în faţa Scoţiei, 2-1 duminică seara în Liga A (Grupa 1) din UEFA Nations League.

Oaspeţii au marcate repede, prin Scott McTominay (7), dar gazdele au egalat după pauză, prin Bruno Fernandes (54), iar fenomenul Cristiano Ronaldo (39 de ani), introdus la pauză, a marcat golul victoriei în final (88).

Reacții peste reacții după golul lui Cristiano Ronaldo

”Ronaldo este mereu decisiv, fie că joacă din primul minut, fie că intră apoi de pe bancă. Toți influențăm cumva un rezultat, dar Cristiano dă goluri.

L-a dat acum câteva zile pe al 900-lea, acum a înscris și golul 901 și va merge înainte, nu se va opri până la reușita cu numărul 1000”, a asigurat Bruno Fernandes.

”Cristiano Ronaldo rămâne un fenomen și la 39 de ani, iar prezența sa s-a făcut simțită imediat cum a intrat pe gazon”, a scris MaisFutebol.

Rezultatele și marcatorii din meciurile de duminică

Liga A

Grupa 1

Croaţia - Polonia 1-0

A marcat: Luka Modric 52.

Portugalia - Scoţia 2-1

Au marcat: Bruno Fernandes 54, Cristiano Ronaldo 88, respectiv Scott McTominay 7.

Danemarca - Serbia 2-0

Au marcat: Albert Gronbaek 36, Yussuf Poulsen 61.

Elveţia - Spania 1-4

Au marcat: Zeki Amdouni 41, respectiv Joselu 4, Fabian Ruiz 13, 77, Ferran Torres 80.

Slovacia - Azerbaidjan 2-0

Au marcat: Ondrej Duda 23, David Strelec 26.

Suedia - Estonia 2-0

Au marcat: Viktor Gyokeres 30, 44, Alexander Isak 40.

Cartonaş roşu: Kevor Palumets (Estonia, 62).

Gibraltar - Liechtenstein 2-2

Au marcat: Liam Walker 8, James Scanlon 90+7, respectiv Ferhat Saglam 53, Nicolas Hasler 90+14 - penalty.

Liam Walker a ratat un penalty în min. 82.

Cartonaş roşu: Joseph Luis Chipolina (Gibraltar, 90+7).