În noaptea de sâmbătă spre duminică, naționala din Insulele Turks și Caicos a câștigat după un penalty în minutul 90+4 meciul de pe teren propriu din CONCACAF Nations League cu Anguilla, scor 2-1.

Emmanuel Martin a deschis scorul în minutul 3 pentru gazde, oaspeții au egalat prin Lamar Carpenter (58), apoi Ledson Jerome a punctat în prelungiri de la 11 metri pentru victoria celor din Turks și Caicos.

Trei copii de 14 ani la naționala de seniori din Insulele Turks și Caicos

Naționala din Insulele Turks și Caicos deține un record uluitor, având în perioada recentă nu mai puțin de trei debutanți la reprezentativa de seniori în vârstă de 14 ani!

După Christopher Louisy și Watson Jean-Louis (debutanți la națională la 14 ani, acum ajunși la 19), în meciul tur câștigat cu 2-0 de Anguilla, jucat în septembrie, titular în poartă a fost goalkeeper-ul Sammy Harvey, și el de 14 ani (foto)!