Brazilia, inca o FINALA pierduta: Brazilia 1-2 Mexic! Dubla de senzatie Peralta! Mexic este campioana olimpica! JO 2012

Azi, 21.20: Hannover - Manchester United, IN DIRECT la Sport.ro si pe www.voyo.ro | Ultimul meci pentru United inainte de inceperea sezonului in Premier League

Brazilia ramane fara singurul trofeu care le lipsea din palmares, dupa a treia finala olimpica pierduta.

Cu Neymar, Hulk, Thiago Silva si Oscar in teren, adica vedetele in care brazilienii isi pus sperantele pentru titlul mondial in 2014, nationala "selecao" a fost rapusa de dubla lui Oribe Peralta, un atacant de 28 de ani care evolueaza pentru Chiapas, in prima liga mexicana.

Oscar a avut o ocazie imensa de a reusi o egalare miraculoasa in minutul 93, dupa golul de 2-1 inscris de Hulk in primul minut de prelungiri.

BRAZILIA: Gabriel, Rafael, Thiago Silva, Juan Jesus, Sandro, Marcelo, Romulo, Damiao, Oscar, Neymar, Alex Sandro.

MEXIC: Corona, Jimenez, Salcido, Mier, Chavez, Herrera, Fabian, Peralta, Aquino, Reyes, Enriquez.

FAZELE MECIULUI:

Min 90+3: Ratare incredibila pentru Brazilia - Oscar reia cu capul, nemarcat, din 5 metri, mingea trece putin peste poarta.

Min 90+1: GOOOOL Brazilia: Hulk inscrie cu doua minute inainte de final; brazilienii viseaza la un miracol.

Min 75: GOOOOL Mexic: Peralta profita de o eroare de marcaj a fundasilor brazilieni si inscrie cu capul din 8 metri in urma unei faze fixe.

Min 1: GOOOOL Mexic: Inceput de meci incredibil. Peralta deschide scorul dupa doar 29 de secunde. Meciul incepe practic de la 1-0 pentru mexicani.