Primul SOC de la Olimpiada: Japonia a invins Spania! Interventia MAGISTRALA a lui De Gea: VIDEO JO 2012

Spania 0-1 Japonia | Prima mare surpriza de la Olimpiada. Nationala Spaniei a fost invinsa de Japonia. Fara portarul De Gea scorul ar fi aratat si mai rau pentru spanioli.

Japonia a deschis scorul in minutul 34 prin Yuki Ostu. Spaniolii au fost surprinsi de centrarea perfecta venita din corner si nu au mai putut face nimic. (VIDEO AICI) David De Gea i-a salvat pe spanioli in repriza a doua, cu o interventie magnifica.(CLICK AICI)

Spania: David de Gea, Álvaro Domínguez, Iñigo Martínez, Jordi Alba, Montoya, Javi Martínez, Koke, Isco, Adrián, Rodrigo, Juan Mata

Japonia: Shuichi Gonda, Yuhei Tokunaga, Takahiro Ogihara, Hiroki Sakai, Daisuke Suzuki, Maya Yoshida, Yuki Otsu, Keigo Higashi, Hotaru Yamaguchi, Hiroshi Kiyotake, Kensuke Nagai