Bravo, Romania! Italia ne explica de ce 2-0 cu Luxemburg e un rezultat bun!

Bravo, Romania! Italia ne explica de ce 2-0 cu Luxemburg e un rezultat bun! Preliminarii Euro 2012

Piti n-a facut mare caz din victoria cu 2-0 in fata Luxemburgului, in primul meci oficial de la revenire, dar ar fi trebuit sa se bucure mai mult! Italienii ne explica de ce:

Italia a castigat aseara cu 1-0 in Insulele Feroe! Cassano a inscris singurul gol al meciului in minutul 11 si apoi s-au linistit italienii. Nici macar la capitolul cartonase n-au punctat. S-au ferit de ele ca de goluri. In 90 de minute, arbitrul Bognar din Ungaria a dus o data mana la buzunar! I-a dat galben lui Olsen de la gazde.

Cum au jucat cele doua echipe:
FAR OER (4-4-1-1): Torgard; Naes, Gregersen, Baldvinsson, J. Davidsen; Elttor, Benjaminsen, Olsen (dal 30’ s.t. Danielsen), Justinussen (dal 42’ s.t. Samuelsen); Holst (dal 42’ Mauritsen); Edmundsson.
.
ITALIA (4-3-1-2): Buffon; Maggio, Ranocchia, Chiellini, Criscito; Thiago Motta (dal 28’ s.t. Aquilani), Pirlo, De Rossi; Montolivo; Cassano (dal 40’ s.t. Balotelli), Rossi (dal 14’ s.t. Pazzini).

Italia e pe primul loc in Grupa C, cu 19 puncte in 7 meciuri.