INCREDIBIL! Faubel si Zarco au trecut linia de sosire in acelasi timp! Ce DECIZIE au luat oficialii cursei: ProMotor

Moment incredibil in Grand Prixul Germaniei la Motociclism, clasa 125cc. Faubel si Zarco au terminat cursa in acelasi timp!

Cei doi au trecut linia de sosire in acelasi timp, fiind pentru a 8-a oara in istorie cand acest lucru se intampla!

Cursa a fost declarata "Egal Tehnic", iar castigatorul s-a ales cu ajutorul "calculatorului" care a masurat cel mai rapid tur depista pentru cei doi.

Spaniolul Faubel a inregistrat un timp mai bun decat Johann Zarco, asa ca a urcat pe prima treapta a podiumului! Podiumul a fost completat de Maverick Viñales, iar Nico Terol a venit al patrulea.

Ultima data cand doi piloti au terminat la foto-finish a fost in 2004, in cursa din Qatar,  cand Jorge Lorenzo si Andrea Dovizioso au trecut linia de sosire in acelasi timp. Si atunci, spaniolul a avut de castigat, Lorenzo fiind desemnat invingator.