Raliu nebun la Brasov! Vezi cate echipe au abandonat:

Raliu nebun la Brasov! Vezi cate echipe au abandonat: ProMotor

A fost nebunie in prima etapa din Campionatul National de Raliuri. Zapada si vremea rea le-au dat cosmaruri pilotilor.

Brasovenii nu s-au speriat de vremea rea. Au vazut cum rand pe rand, bolizii de sute de cai au abandonat din cauza zapezii. 22 de echipaje din 55 n-au mai ajuns la linia de finish. Bogdan Marisca, pilotul Napoca Rally Academy a fost cel mai ghinionist. A abandonat dupa ce masina i-a luat foc. Totul, din cauza unul banal furtun de alimentare.

Cel mai fericit a fost insa campionul de anul trecut, Vali Porcisteanu. A terminat primul la general. Si Marco Tempestini, singurul reprezentant al Romaniei in WRC, are motive de bucurie.

I-a prins bine participarea la Raliul Monte Carlo. A prins pentru prima data podiumul la Brasov, desi a gresit cauciucurile. Noua masina a fost cu noroc si pentru Danny Ungur. S-a impus la clasa 11 si i-a dus pe cei de la Napoca Rally Academy pe locul 2 in clasamentul pe echipe. Urmatoarea etapa incepe pe 27 aprilie, la Timisoara.