FOTO Dani Alves, în tribune la El Clasico! Antrenorul român care a apărut în poza fundașului brazilian

Dani Alves, în tribune la El Clasico! Antrenorul român care a apărut în poza fundașului brazilian  Spania

Real Madrid și FC Barcelona s-au întâlnit în primul El Clasico al sezonului, în etapa cu numărul 9 din LaLiga, scor 3-1.

Campioana en-titre din Spania s-a impus fără drept de apel în derby-ul cu FC Barcelona și a trecut pe primul loc în clasament, având trei puncte avans. Scorul a fost deschis rapid, de Karim Benzema, în  minuutul 12, iar Fede Valverde a dublat avantajul gazdelor în minutul 35 al partidei.

Catalanii au reușit să reducă din diferență prin Ferran Torres în minutul 83, însă Rodrygo a închis tabela cu golul marcat din penalty în primul minut de prelungiri.

Un antrenor român a apărut în poza lui Dani Alves

La meciul de pe Santiago Bernabeu a fost prezent și fostul fundaș al Barcelonei, Dani Alves, care a postat o fotografie pe rețelele de socializare, fiind imortalizat în public, printre miile de fani care au mers la meci. Ce s-a mai remarcat însă a fost și apariția unui antrenor român în fotografia fotbalistului brazilian.

Ioan Andone (62 ani) apare în fotografia lui Dani Alves la meci. Antrenorul român nu se află la prima prezență însă pe Santiago Bernabeu, asta după ce a mers și la meciurile din UEFA Champions League cu Chelsea și Manchester City din sezonul trecut. Ultima dată președinte la FC Voluntari, club de care s-a despărțit în iunie 2021, antrenorul nu s-a mai aflat pe banca tehnică a unei echipe din februarie 2017, de când s-a despărțit de Dinamo.