După ce a câștigat Champions League cu Real Madrid, Rodrygo a dezvăluit unde va juca sezonul viitor

Real Madrid Rodrygo Spania
Data publicarii: Duminica 02 Iunie 2024, 19:57
Data actualizarii: Duminica 02 Iunie 2024, 20:03

Real Madrid a învins, sâmbătă seară, pe stadionul Wembley, cu scorul de 2-0, pe Borussia Dortmund, în finala Ligii Campionilor, şi a câştigat pentru a 15-a oară principalul trofeu continental intercluburi.

Real Madrid a reuşit să deschidă scorul în minutul 74, când Toni Kroos a executat un corner, iar Dani Carvajal a înscris cu o lovitură de cap.

În minutul 83, Maatsen a greşit flagrant, trimiţând o pasă greşită, la adversar, a urmat o prelungire până la Vinicius Jr. care a stabilit scorul final, 2-0.

Rodrygo a făcut precizări despre viitorul său

După succesul în finala Champions League, starul brazilian a vorbit despre ceea ce se va întâmpla cu el din sezonul viitor, după ce au apărut informații potrivit cărora ar putea să plece de pe Santiago Bernabeu.

"Când m-au întrebat dacă voi continua pentru totdeauna, am spus da, dar nu există nicio modalitate de a afla.

Mai am contract. Visez să rămân aici și am certitudinea că așa va fi. Dacă pot continua toată viața, așa voi face, până nu mă vor.

Nu știu nimic despre niciun interes sau ofertă și nici nu mă interesează. Nu am nicio idee. Rămâne, sunt fericit aici. Cum aș putea să plec de la Real Madrid?", a spus Rodrygo, potrivit Marca.

În iulie 2019, Real Madrid l-a adus pe Rodrygo de la Santos pentru 45 de milioane de euro, moment în care site-urile de specialitate îl estimau pe brazilian la nu mai puțin de 40 de milioane.

Acum, winger-ul e cotat la 100 de milioane, iar postul său de titular la gruparea de pe ”Santiago Bernabeu” e amenințat puternic de transferul lui Kylian Mbappe.