VIDEO FC Barcelona, start perfect în La Liga! Lamine Yamal și Robert Lewandowski și-au făcut din nou datoria în derby-ul cu Athletic Bilbao

fc barcelona Athletic Bilbao Lamine Yamal Oihan Sancet Robert Lewandowski Spania
Data publicarii: Duminica 25 August 2024, 08:36
Data actualizarii: Duminica 25 August 2024, 08:41

Catalanii au încheiat ultimul sezon pe locul 2, în spatele rivalei Real Madrid.

Vicecampioana FC Barcelona a învins-o sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, pe Athletic Bilbao, deținătoarea Cupei Spaniei, într-un meci din etapa a doua din La Liga.

Catalanii au condus cu 1-0 după golul superb reuşit de Lamine Yamal, în minutul 24, dar oaspeţii au reşit să egaleze din penalty, în minutul 42, prin Oihan Sancet, internaționalul spaniol care a transformat fără probleme lovitura de pedeapsă.

Barca lui Hansi Flick visează la un nou titlu

Victoria echipei lui Hans-Dieter ”Hansi” Flick a fost adusă de golul polonezului Robert Lewandowski, în minutul 75.

După 2-1 cu bascii de la Bilbao, FC Barcelona are punctajul maxim, şase puncte după două etape.