Si cei mai buni clacheaza! Guardiola a cedat nervos la meciul cu Almeria, ultima clasata din Primera. Barcelona a castigat cu 3-1, dar Guardiola a fost un pachet de nervi.

Guardiola a innebunit pe banca, la ultimul meci din Primera! Barcelona a fost condusa din minutul 50 cu Almeria, lucru care i-a provocat antrenorului o criza de nervi. Chiar daca Messi, cu o dubla, si Alcantara au adus victoria pentru extraterestri, Guardiola nu s-a mai putut calma pana la final.

Antrenorul a aruncat cu o sticla de apa in timp ce incerca sa ii explice ceva lui Iniesta, a sutat puternic in minge, de cate ori balonul aparea in fata bancilor si a tipat ca "un leu turbat", scriu cei de la Marca.

Abia la conferinta de presa de dupa meci s-a mai calmat Guardiola. "Nervos? Am fost ca de obicei. Nu am avut motive sa sufar, pentru ca Almeria abia a reusit sa se lipeasca de gol. Una peste alta, am fost bine", a declarat antrenorul.

Marca mai scrie ca Guardiola e ingrijorat din cauza accidentarilor din lotul Barcelonei, mai ales ca urmeaza 2 meciuri cu Real, in cupa si in campionat. El Clasico se mai poate juca de 2 ori, daca cele doua echipe se intalnesc in semifinalele Ligii Campionilor. Guardiola nu are de gand sa isi menajeze din jucatori nici la Dontetk, in returul cu Sahtior din sferturile Ligii, chiar daca in tur a fost 5-1 pentru Messi si colegii lui.