Jucătorii Barcelonei l-au enervat pe Hansi Flick după 4-0 cu Real Madrid: ”Toată lumea să fie aici” Spania

Meciul dintre Real Madrid și Barcelona s-a încheiat cu victoria categorică a catalanilor, scor 0-4.

După 0-0 în prima repriză, liderul din La Liga a dat recital în partea secundă pe terenul marii rivale. Robert Lewandowski a înscris de două ori în minutele 54 și 56, iar Lamine Yamal și Raphinha au închis tabela cu reușitele din minutele 77 și 84.

Jucătorii Barcelonei l-au enervat pe Hansi Flick după 4-0 cu Real Madrid

Victoria categorică a catalanilor a fost celebrată intens în vestiarul de pe ”Santiago Bernabeu”, iar jucătorii Barcelonei au vrut să fie răsplătiți pentru rezultatul cu Real Madrid.

”Trei zile libere”, au cântat fotbaliștii Barcelonei în vestiar, pentru a pune presiune pe Hansi Flick să mai adauge o zi liberă la cele două promise în cazul unei victorii.

Doar că antrenorul german a fost de neclintit și le-a transmis jucătorilor săi să fie prezenți la antrenament miercuri, scrie jurnalistul Javi Miguel de la AS.

Grație victoriei categorice din El Clasico, Barcelona și-a consolidat prima poziție în campionatul Spaniei, cu 30 de puncte în 11 etape. Real Madrid rămâne pe locul 2, la șase lungimi în spatele rivalei catalane.

În următoarea etapă din La Liga, Barcelona va juca acasă cu Espanyol, în timp ce Real Madrid se va deplasa pe terenul celor de la Valencia.