VIDEO Kylian Mbappe, un dezastru în ultimul meci al lui Real Madrid! Ce notă penibilă i-a dat Marca: ”Nu a fost bun”

kylian mbappe Marca Real Madrid UD Las Palmas Vinicius Junior Spania
Data publicarii: Vineri 30 August 2024, 12:36
Data actualizarii: Vineri 30 August 2024, 12:44

Starul francez încă nu a marcat pentru madrileni în La Liga.

Real Madrid a încheiat la egalitate joi seara, în deplasare, cu UD Las Palmas, scor 1-1 în etapa a treia din La Liga.

Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 5, prin Alberto Moleiro, iar madrilenii au luat cu asalt poarta veteranului olandez Jasper Cillessen (35 de ani), transferat în vară de Las Palmas de la NEC Nijmegen, pentru a restabili egalitatea.

Golul de 1-1 a venit după un penalty transformat de Vinicius Junior, în minutul 69.

Kylian Mbappe a fost integralist la Real Madrid și a primit nota 4 de la Marca:

”Francezul a început motivat și a căutat primul său gol în campionat pentru Real Madrid, dar acesta nu a venit în ciuda faptului că l-a avut în picioare chiar la începutul jocului.

L-a servit pe Mendy cu o minge excelentă în interiorul careului pe care fundașul nu a reușit să o controleze.

Mbappe nu a fost bun.

S-a îmbunătățit oarecum în repriza secundă, când un șut al francezului nu a reușit însă să ajungă între buturi. Golul îi scapă în continuare nouarului”.

FC Barcelona, lider în La Liga și singura cu punctaj maxim

După trei runde, Real Madrid are 5 puncte şi se află pe poziţia a cincea, cu două meciuri egale și o victorie, la egalitate cu Atletico Madrid și Leganes, în timp ce UD Las Palmas este pe 16, cu 2 puncte.

Lider este FC Barcelona, singura echipă cu punctaj maxim după cele trei etape disputate.