Meci de INFARCT pentru Real! Elche a egalat-o in minutul 91, Ronaldo a dat golul victoriei din penalty, in minutul 96! VIDEO Spania

►Sport.ro prezinta: NOAPTEA CEA MAI LUNGA! Sambata spre duminica: 14 ORE IN DIRECT! Vezi AICI programul!

Cristiano Ronaldo o salveaza inca o data pe Real Madrid de la o noua umilinta.

Madrilenii au mers la Elche, ultima echipa din clasament, acolo unde s-au impus cu 2-1 gratie unui gol al lui Ronaldo in minutul 96.

Tot Cristiano deschisese scorul in minutul 51 insa echipa lui Ancelotti s-a vazut egalata in minutul 91, dupa golul lui Boakye.

Real ramane astfel la 2 puncte de Barcelona si Atletico Madrid, echipe aflata in fruntea clasamentului din Spania, cu 18 puncte.