VIDEO ”Nu este om”! Pasă de gol extraterestră dată de Lamine Yamal în Villarreal - Barcelona 1-5

Lamine Yamal fc barcelona Marc-Andre ter Stegen Robert Lewandowski Villarreal Spania
Data publicarii: Luni 23 Septembrie 2024, 09:42
Data actualizarii: Luni 23 Septembrie 2024, 09:48

Catalanii s-au distrat pe terenul uneia dintre echipele foarte bune din La Liga.

FC Barcelona a învins-o duminică seară, în deplasare, cu scorul de 5-1, pe Villarreal, într-un meci din etapa a şasea din La Liga.

Catalanii au marcat prin Robert Lewandowski (’20 și ’35), Pablo Torre (’58) şi Raphinha (’75 și ’83).

Lewandowski a ratat și un penalty în minutul 67, iar pentru Villarreal a înscris Ayoze Perez, în minutul 38.

MVP-ul întâlnirii a fost însă Lamine Yamal, notat cu 8.7 de Sofascore. Puștiul Barcelonei a oferit la ultimul gol o pasă decisivă pur și simplu fabuloasă, cu exteriorul, prilej de reacții care de care mai laudative în mediul online:

Scos pe targă de pe teren la meciul cu Villarreal, Marc-Andre ter Stegen ar putea fi indisponibil opt luni

Portarul titular al Barcelonei, Marc-André ter Stegen, a fost scos de pe teren pe targă după ce s-a accidentat la genunchi în timpul meciului cu Villarreal, scor 5-1.

Potrivit presei spaniole, el ar putea fi indisponibil aproximativ opt luni.

Portarul german ar fi suferit o ruptură la tendonul rotulian al genunchiului drept și nu va mai evolua în acest sezon.