Derby SCANDALOS! Barca a avut penalty clar neacordat in minutul 93! Valdes a sarit sa il BATA pe arbitru si a vazut ROSU! Real Madrid 2-1 Barcelona - vezi toate fazele: Spania

Real Madrid:
Diego López; Ramos, Varane, Pepe, Coentrão; Essien, Modric, Kaká, Benzema, Callejón; Morata

FC Barcelona:
Valdés; Alves, Piqué, Mascherano, Alba; Busquets, Thiago, Iniesta; Villa, Messi, Pedro.

• Ora 17 00 Barca Vrea Razbunare In El Clasico Xavi Rateaza Meciul Ronaldo E Menajat Pentru Cl Surpriza

FAZELE MECIULUI:

Valdes vede CARTONAS ROSU dupa meci pentru ca a sarit sa il bata pe arbitru!

Min 93: DECIZIE CONTROVERSATA a arbitrului in minutul 3 de prelungiri, Alexis Sanchez este faultat clar in careu insa arbitrul nu vrea sa acorde penalty!

Min 87: BARA pentru Ronaldo din lovitura libera!!! Mingea s-a dus direct in vinclu!

Min 82: GOOOOOOOOOOOOOOOL Real Madrid!!!!! Sergio Ramos inscrie cu capul dupa un corner executat de Modric!

Min 76: Ocazie fabuloasa pentru Morata, juniorul lui Real scapa singur cu Valdes intra trage in portar si mingea se duce pe langa.

Min 66: OCAZIE pentru Ronaldo, dupa o bomba trimisa din lovitura libera!

Min 59: Nu trece un minut si Ronaldo simuleaza penibil pentru a obtine o lovitura libera! Pique se duce si il cearta insa Ronaldo se face ca nu il vede.

< > Dubla schimbare la Real, ies Kaka si Benzema, intra Ronaldo si Khedira!

Min 56: David Villa intra in careu insa este blocat exceptional de Varane!!!

Min 50: Pedro scapa spre poarta dar este ajuns si deposedat corect de Varane insa asistentul arata fault. Intreg stadionul explodeaza de nervi, si jucatorii de la incalzire sar sa il certe pe asistent. Centralul fluiera degeaba fault in atac dupa executie si totul este in regula :)

Min 46: Incepe a doua repriza, Ronaldo este trimis la incalzire.

PAUZA

Min 39: OCAZIE pentru Real! Morata trimite in plasa laterala, din 6 metri, dupa centrarea ideala a lui Modric.

Min 30: OCAZIE pentru Barcelona! Messi ramane singur la 16 metri insa trage in bratele portarului! Sansa buna pentru Barca.

Min 17: GOOOOOOOOOOOOOOOL Messi! Barcelona egaleaza dupa ce Messi inscrie din 7 metri cu un sut plasat.

Min 13: David Villa intra pe stanga in careul Realului insa nu are cui sa ii paseze!

Min 7: GOOOOOOOOOOOOOOL Real Madrid! Benzema deschide scorul dupa un gol din 6 metri!

Maradona este prezent la meci, acesta urmareste partida din loja lui Cristiano Ronaldo.

Min 4: Real are prima ocazie, Benzema intra in careu insa este blocat bine de fundasii Barcelonei.

Min 1: A inceput meciul.

"El Clasico Mondial" titraza Marca pe prima pagina astazi referindu-se la ora atipica la care se joaca Real Madrid - FC Barcelona astazi. Un meci care are o miza mai mica decat duelul care a avut loc in Cupa Regelui.

Barcelona are aproape asigurat titlul de campioana iar Real Madrid se gandeste mai degraba la duelul cu Manchester United din Liga Campionilor. Din pacate pentru Roura, Xavi nu va putea evolua astazi si este incert si pentru duelul cu Milan din Cupa - va lipsi intre 10 si 15 zile!

Jose Mourinho se gandeste, de asemenea, sa-si menajeze marele star - astfel, Cristiano Ronaldo ar putea sa ia loc pe banca! Favoriti sa-l inlocuiasca sunt Gonzalo Higuain si Kaka! O varianta surpriza si extrem de populara este pustiul Alvaro Morata! Intr-un sondaj alcatuit de spaniolii de la AS, Morata a adunat peste 10.000 de voturi, aproape dublu fata de Higuain!

Portughezul Eusebio a dat declaratia zilei inainte de Real - Barca: "Ronaldo si Messi sunt mari fotbalisti si profesionisti suta la suta. Parerea mea este ca Ronaldo este cel mai bun fotbalist din lume, dar Messi vine de pe alta planeta", a spus Eusebio.