Remontada nebună! Barcelona era condusă cu 2-0 în minutul 80 cu Celta Vigo. Cât s-a terminat

Barcelona Celta Vigo LaLiga Spania
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 23 Septembrie 2023, 21:38
Data actualizarii: Sambata 23 Septembrie 2023, 21:46

Barcelona și Celta Vigo s-au duelat în etapa a șasea din LaLiga, scor 3-2.

Meciul a început cum nu se poate mai rău pentru catalani, care s-au văzut conduși din minutul 19, după golul marcat de Larsen. Avantajul Celtei s-a dublat în minutul 76, când Douvikas a primit o pasă ideală de la Iago Aspas și l-a învins pe Ter Stegen, iar Barcelona părea să se îndrepte spre o înfrângere.

În minutul 81, o pasă perfectă a lui Joao Felix l-a găsit pe Robert Lewandowski, care a finalizat în stil mare, reducând din diferență. Atacantul polonez a lovit din nou, cinci minute mai târziu, după o centrare bună a lui Joao Cancelo, restabilind astfel egalitatea.

Catalanii au profitat de momentul bun, iar în minutul 89, Gavi i-a centrat lui Joao Cancelo, care s-a demarcat perfect și l-a învins pe portarul advers, aducând astfel cele trei puncte care au trimis-o pe Barcelona pe primul loc în clasamentul din LaLiga, cu 16 puncte, la egalitate cu Girona, în șase meciuri jucate.