Rusescu face senzatie la Sevilla! A intrat pe teren si a schimbat total jocul! Ce scrie site-ul oficial al clubului dupa o noua victorie a lui Raul! VIDEO Spania

Pep BATE Kloppotele in direct Sport.ro si Voyo.ro!
►Finala Mica: Borussia - Hamburg duminica 17:45
►Finala Mare: Bayern - Gladbach duminica 19:30

Integralist in primul meci la Sevilla, o partida amicala castigata cu 4-0, Raul Rusescu a stat de aceasta data pe banca in primul meci al noii sale echipe la Cupa Euroamericana!

Sevilla face pregatirea inainte de startul sezonului in America de Sud si a trecut cu brio de primul meci impotriva celor de la Universidad Catolica. In fata unui stadion plin, Sevilla a castigat cu 2-0 prin golurile marcate de Marko Marin si Jairo.

Raul Rusescu a intrat pe teren in minutul 71 in locul lui Bacca iar site-ul oficial al Sevillei a remarcat modul in care s-a schimbat jocul din acel moment. "In repriza a doua a fost o Sevilla mult mai buna. Schimbarile facute de Emery au imbunatatit si mai mult echipa iar noii intrati au aratat ce pot" scriu cei de la Sevillafc.es.