Starul lui Real Madrid care anunță public: "Joc bine, dar sunt folosit puțin! E o situație delicată"

Starul lui Real Madrid care anunță public: Joc bine, dar sunt folosit puțin! E o situație delicată Spania
Eden Hazard (31 de ani), atacantul lui Real Madrid, și-a exprimat nemulțumirea față de minutele pe care le primește la campioana Spaniei.

După meciul Belgia - Țara Galilor 2-1, din Liga Națiunilor, în care a fost titular, a vorbit despre nemulțumirea sa de la Real Madrid, faptul că este folosit puțin de antrenorul Carlo Ancelotti.

Eden Hazard, nemulțumit de minutele primite la Real Madrid

Hazard, cumpărat în 2019 de la Chelsea, în schimbul sumei uriașe de 115 milioane de euro, a fost folosit doar în partide din acest sezon la Real Madrid, doar în una dintre ele fiind titular.

"Au fost momente dificile pentru că mi-am dorit să joc, dar nu o fac. Mă simt bine la Real Madrid, însă evoluez puțin. Atunci când joc, joc bine. E o situație delicată pentru că îmi doresc să joc mai mult.

Știu ce trebuie să fac atunci când sunt folosit. Vreau să prind cât mai multe minute înainte de Cupa Mondială și să ajung acolo în formă", a spus Eden Hazard, citat de As.

În cele patru partide în care a jucat, Hazard a reușit un gol și o pasă decisivă. Realizările au venit în meciul din grupele Champions League contra lui Celtic, scor 3-0.

• 158 de minute a strâns Eden Hazard pe teren în acest start de sezon la Real Madrid

Alături de naționala Belgiei, Eden Hazard luptă pentru câștigarea grupei din Liga Națiunilor. După victoria contra Țării Galilor, belgienii au ajuns la 10 puncte în cinci meciuri și ocupă locul secund, la trei lungimi de liderul Olanda.

În ultima rundă, programată duminică, Olanda și Belgia se vor întâlni în meciul direct de la Amsterdam.