VIDEO Superliga nici măcar nu visează la așa ceva! Câți spectatori au fost la meciul Betis Sevilla - Real Mallorca, cu gol decisiv în '90+3

Betis Sevilla Estadio Benito Villamarín Giovani Lo Celso Real Mallorca Valery Fernandez Spania
Data publicarii: Marti 24 Septembrie 2024, 13:34
Data actualizarii: Marti 24 Septembrie 2024, 13:43

Partida din La Liga s-a disputat pe Estadio Benito Villamarín din Sevilla.

Echipa RCD Mallorca a învins la limită în deplasare, cu scorul de 2-1, formaţia Betis Sevilla, în ultimul meci al etapei a 6-a a campionatului de fotbal al Spaniei, disputat luni seara în faţa a 47.000 de spectatori - 47.017, mai exact, conform Marca!

Betis a deschis scorul pe stadionul Benito Villamarin prin argentinianul Giovani Lo Celso, aflat la a treia sa reuşită de la debutul sezonului (7), însă Mallorca a egalat după numai un minut, prin Dani Rodriguez (8).

Oaspeţii au obţinut victoria graţie golului marcat în timpul adiţional al reprizei secunde de Valery Fernandez (90+3).

În urma acestui succes, Mallorca a urcat pe locul al cincilea în clasament, cu 11 puncte, în timp ce Betis Sevilla a coborât pe locul unsprezece, cu 8 puncte.

Rezultatele și marcatorii etapei 6 din La Liga

Vineri

Deportivo Alaves - Sevilla FC 2-1

Au marcat: Vicente (17), Martin (60), respectiv Lukebakio (83).

Sâmbătă

Valladolid - Real Sociedad 0-0

Osasuna Pamplona - Las Palmas 2-1

Au marcat: Budimir (39 s.p.), Oroz (60), respectiv Moleiro (41).

Valencia CF - Girona 2-0

Au marcat: Juanpe (56 - autogol), Gomez (58).

Real Madrid - Espanyol Barcelona 4-1

Au marcat: Carvajal (58), Rodrygo (75), Vinicius Junior (78), Mbappe (90 - penalty), respectiv Courtois (54 - autogol).

Duminică

Getafe - Leganes 1-1

Au marcat: Mayoral (83 - penalty), respectiv Saenz (76).

Athletic Bilbao - Celta Vigo 3-1

Au marcat: Guruzeta (4, 39), Djalo (80), respectiv Aspas (25 - penalty).

Villarreal - FC Barcelona 1-5

Au marcat: Ayoze Perez (38), respectiv Lewandowski (20, 35), Torre (58), Raphinha (75, 83).

Rayo Vallecano - Atletico Madrid 1-1

Au marcat: Palazon (35), respectiv Gallagher (50).

Andrei Raţiu a fost integralist la Rayo Vallecano.