Real Madrid a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, pe Villarreal, în etapa a 9-a din La Liga.

În finalul meciului, Dani Carvajal (Real Madrid) s-a accidentat grav şi a fost scos cu targa de pe teren.

Federico Valverde, MVP cu gol și pasă de gol

Pe ”Santiago Bernabeu”, veteranul Luka Modric i-a oferit lui Federico Valverde pasa pentru deschiderea scorului, dintr-un corner, în minutul 14.

La rândul său, Valverde a fost omul cu assistul la golul al doilea al madrilenilor, înscris de Vinicius Junior, în minutul 73 şi, chiar dacă oaspeţii au dominat pe final, ”Los Blancos” au obţinut a şasea victorie din acest sezon.

Dani Carvajal s-a rupt în minutul 90+4

În minutul 90+4 Dani Carvajal s-a accidentat la genunchi în urma unui contact cu un adversar şi s-a prăbuşit pe teren urlând de durere. Madrilenul a fost scos cu targa de pe teren, plângând în hohote, scire news.ro, şi ar putea lipsi o vreme îndelungată de pe gazon. VIDEO AICI

Real Madrid are 21 de puncte, tot atâtea câte are şi liderul, FC Barcelona, ocupând poziţia secundă în La Liga, în timp ce Villarreal este pe ultima treaptă a podiumului, cu 17 puncte.