VIDEO 'Killerii' Ibra si Eto'o  au scos arsenalul inainte de Inter-Barca! Vezi golurile!

Pep Guardiola si Jose Mourinho sunt bolnavi de fotbal inainte de socul de miercuri, 16 septembrie, de la 21.45:  Samuel Eto'o si Zlatan Ibrahimovic sunt si ei in forma de zile mari.

â–º VIDEO Golul etapei in Spania: Luis Filipe de la Deportivo!

Protagonistii schimbului verii de pe piata transferurilor anunta show total in aceasta saptamana in  Liga Campionilor!

'Killerii' de la Barcelona si Inter, Eto'o si Ibrahimovic,  vin dupa jocuri excelente in campionat si preliminariile pentru CM unde au reusit goluri spectaculoase.

"Nu ma simt tradat de Zlatan si nu-mi este frica. Puteam sa marcam 4-5 goluri cu Parma" - asta a fost nota in care Jose Mourinho a dat declaratii in presa italiana dupa meciul castigat cu 2-0 acasa cu Parma.

Eto'o cu un gol magnific in minutul 71 si Diego Milito, 17 minute mai tarziu, au rezolvat meciul pentru campioana Italiei.

Eto'o cunoscut in Spania pentru "razbunarile" sale  mai ales in meciurile  Barcelonei cu Real Madrid vrea sa faca  o partida grandioasa si si-a pregatit arsenalul pentru campioana din Spania.

In 4 meciuri oficiale Eto'o a marcat 3 goluri in timp ce Zlatan Ibrahimovic are doua in  4 partide oficiale.

Atacantul suedez  vine si el dupa momente excelente! Dupa ce a jucat accidentat pentru nationala Suediei pe care a salvat-o in meciul cu Ungaria din preliminariile CM jucatorul a marcat si pentru Barcelona  in meciul terminat 2-0 cu Getafe. Ibra a deschis scorul in minutul 65, iar meciul a fost  rezolvat de Leo Messi  pe final.

Vezi aici video Getafe 0-2 Barcelona