Raul nu se opreste si face Realului un cadou de vis: duce echipa lui Juande Ramos la 4 puncte de Barcelona dupa 2-4 in deplasare la Sevilla.

Meciul secolului de saptamana viitoare Real Madrid - Barcelona incepe in forta: Egalul Barcelonei cu Valencia le-a convenit de minune madrilenilor care dupa turul de forta de pe Pizjuan  vrea razbunare in El Clasico de etapa urmatoare!

Gazdele de la Sevilla au deschis scorul in minutul 17, prin Renato! Madrilenii au reusit sa intoarca rezultatul prin Raul, care a marcat trei goluri in 21 de minute.

Capel a redus din diferenta cu 10 minute inainte de final insa golul lui Marcelo, din minutul 90, a spulberat iluziile gazdelor!