Americanii au avut parte de cel mai tare SHOW din 2013! Super Bowl a socat SUA de la Vest la Est! Povestea unui spectacol unic! 35 de minute a fost BEZNA! Sporturi

Cel mai tare Super Bowl din istorie, finala cu doi antrenori frati, pusi fata in fata. Baltimore Ravens a castigat NFL, in fata celor de la San Francisco 49ers, scor 34-31.

La New Orleans e liniste. Prima liniste de dupa uragan, prin liniste adevarata dupa cel mai mare show din istoria Americii sportive - finala Super Bowl.

Baltimore Ravens a castigat editia a 47-a a Super Bowl, in fata celor de la San Francisco 49ers. La final a fost 34-31, dupa un meci nebun, in pauza caruia a cantat noua vedeta sustinuta de insusi Obama - cantareata Beyonce.

Si mai interesant este ca meciul a fost intrerupt timp de 35 de minute la inceputul sfertului patru, cand era 28-6 pentru Baltimore. Meciul s-a reluat pana la urma, spectacolul a continuat, iar Baltimore a castigat finala NFL.

Pe stadionul din New Orleans au fost prezenti 73.000 de oameni, iar in fata televizoarelor din intreaga lume, cateva zeci de milioane.