Doua medalii de ARGINT pentru Romania la Campionatele Europene! Trimite-le un mesaj celor 4 campioni ai Romaniei: Sporturi

Romania a cucerit argintul la CE la 4 rame fara carmaci!

Echipajul masculin al Romaniei de 4 rame fara carmaci, format din Marius-Vasile Cozmiuc, George Palamariu, Cristi-Ilie Parghie si Florin Curuea, a cucerit, duminica, medalia de argint la Campionatele Europene de la Varese, informeaza site-ul oficial al competitiei.

Sportivii romani au fost cronometrati cu timpul de cinci minute, 57 de secunde si 37 de sutimi.

Prima pozitie a fost ocupata de Grecia (5:56.03), in timp ce pe locul trei s-a clasat Serbia (5:58.72).

Echipajul feminin al Romaniei de 4 vasle, format din Ionela Zaharia, Ioana Craciun, Camelia Lupascu si Nicoleta Albu, a cucerit, duminica, medalia de bronz la Campionatele Europene de la Varese, informeaza site-ul oficial al competiţiei.

Sportivele din România au fost cronometrate cu timpul de sase minute, 28 de secunde si 98 de sutimi.

Proba a fost castigata de Ucraina (6:26.44), pe locul secund clasandu-se Polonia (6:28.42).

Sursa: Mediafax