Bernadette Szocs a călcat greșit în ținutul iubirii Sporturi

Vicecampioana europeană Bernadette Szocs a ratat calificarea în sferturile de finală de la WTT Champions Montpellier.

Bernadette Szocs a suferit o înfrângere dramatică în fața indiencei Manika Batra la turneul din Franța.

Clasată pe locul 14 în ierarhia mondială WTT, Szocs a pierdut partida cu 9-11, 11-6, 11-13, 9-11, într-un meci intens în care românca a ratat două mingi de set în al treilea set, ceea ce ar fi putut schimba soarta meciului.

• Bernadette Szocs Bomba Sexy A Sportului Romanesc A Sarbatorit Ziua Internationala A Blondelor Cu Bancul 3

Bernadette Szocs a călcat greșit în "ținutul iubirii"

Deși a debutat bine la turneul din Franța, cu o victorie categorică împotriva lui Orawan Paranang din Thailanda, scor 3-1, Szocs nu a reușit să mențină nivelul în fața lui Batra, care conduce acum cu 4-1 în întâlnirile directe.

Singura victorie a lui Szocs în fața jucătoarei din India a avut loc în iulie 2023, într-un meci decis în cinci seturi.

Cu toate că a părăsit competiția, Szocs își menține poziția în topul mondial.