Evolutie de senzatie pentru Papp: a dat gol pentru Chievo intr-un amical! Vezi cu ce fost vasluian a jucat in aparare la Chievo: Sporturi

Fundasul Paul Papp a marcat un gol pentru echipa Chievo Verona in partida amicala castigata cu 17-0 in fata formatiei de amatori San Zeno, informeaza site-ul calciomercato.com.

Papp a fost folosit in prima repriza pe postul de fundas dreapta si a inscris in minutul 31. Tot in prima repriza a jucat si fostul fundas de la FC Vaslui, slovacul Pavol Farkas.

Celelalte goluri ale formatiei din Serie A au fost marcate de Paloschi '4, '13, '20, Thereau '6, '11, '28, Cofie '38, Vacek '54, Bentivoglio '57, '63, '70, Moscardelli '76, '87, Sardo '80, Pellissier '81 din penalti si Hetemaj '90.