Fotbalistul român, legitimat la Rangers, a participat la un challenge special înainte de marea finală NFL dintre Kansas City Chiefs și Philadelphia Eagles, care se va disputa duminică noaptea, pe "Caesars Superdome" din New Orleans.
Ianis Hagi, cel mai bun la provocarea de la Rangers
Rangers a organizat un challenge inedit la baza sa de antrenament, unde Ianis Hagi și colegii săi Igamane, Jefte și Raskin au testat abilitățile necesare pentru a controla o minge de fotbal american. Hagi a fost cel mai priceput la exercițiu, reușind să mențină mingea în mișcare mai mult decât oricare dintre colegii săi.
Momentul a fost surprins în imagini și postat pe pagina oficială NFL UK & Ireland, unde a strâns un număr impresionant de vizualizări în doar câteva ore.
Super Bowl LVIII: Chiefs vs. Eagles, LIVE pe VOYO
Duminică noaptea, de la ora 1:30 (ora României), Kansas City Chiefs și Philadelphia Eagles vor lupta pentru trofeul Vince Lombardi în Super Bowl LVIII. Finala va fi transmisă în exclusivitate pe VOYO și promite un spectacol grandios, cu milioane de fani din întreaga lume așteptând deznodământul.
Kansas City Chiefs au ajuns în finală după un meci dramatic contra Buffalo Bills, câștigat cu 32-29. Philadelphia Eagles au impresionat în victoria zdrobitoare împotriva Washington Commanders, scor 55-23.
Aceasta va fi o reeditare a finalei din 2023, când Kansas City Chiefs s-au impus cu 38-35 în fața celor de la Philadelphia Eagles.
Dacă Patrick Mahomes și echipa sa vor triumfa din nou, Kansas City Chiefs va deveni prima echipă care câștigă Super Bowl-ul de trei ori la rând, egalând recorduri de prezențe consecutive reușite anterior doar de echipe legendare precum Miami Dolphins (1972-1974), Buffalo Bills (1991-1994) și New England Patriots (2017-2019).
Milioane de fani din întreaga lume așteaptă confruntarea dintre Kansas City Chiefs și Philadelphia Eagles. Meciul se va vedea în direct și exclusiv pe VOYO, pe 9 februarie, începând cu ora 1:30.