ULUITOR: Jamaica l-a eliberat pe NOUL ghepard! Bolt, invins de doua ori in trei zile de colegul sau de antrenament! Sporturi

A aparut un atlet mai rapid decat Bolt. Jamaicanul este terminat. Un sprinter vine tare din spate si este de neoprit.

Bolt a fost batut de doua ori in ultimele trei zile de catre colegul sau de antrenament, Yohan Blake. Primul titlu pierdut de Bolt este cel la 200 de metri. Bolt, detinator al recordului natiuonal in Jamaica si Campion Olimpic, a fost invins in calificarile pentru JO 2012 de catre Blake, care a terminat cursa in 19.80 secunde, cu 0.03 secunde avans.

Bolt si-a felicitat colegul la finalul cursei. Acest rezultat a venit la doua zile dupa ce Bolt a pierdut si la 100 de metri in fata aceluiasi Blake, care a castigat cu 9.75 secunde.