CS Severin se incurca la Bistrita! Florin Costea i-a ingropat pe oaspeti! Gloria 0-0 Turnu Severin Stiri

LIVESCORE din 195 de campionate pe m.sport.ro!

Bistrita
Dolha - Trestenicu, Ad. Iordache, Hlinca, Tirca - Feher, Enescu - R. Radu, Cubilla, B. Oprea - Sighiartau
Rezerve: Albut, Ciofu, Curtuius, Berceanu, Pouye, V. Pop, M. Stancu

CS Severin
Panagopoulos - Dananae, Durimel, Asanovici, Djalovici - Neacsa, D. Stoica, Hasanovici, Brata - Fl. Costea, Thomas
Rezerve: Hotoboc, M. Roman II, Tole, Poiana, Tataru, Balau, C. Craciun

Echipa Gloria Bistriţa a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia CS Turnu Severin, într-un meci din etapa a XXXII-a, în care oaspeţii a ratat un penalti şi au avut un jucător eliminat, transmite corespondentul MEDIAFAX.

În minutul 51, Dolha a apărat un penalti executat de Florin Costea, după ce Pouye l-a faultat în careu pe Hasanovici.

În minutul 85, atacantul formaţiei CS Turnu Severin Joel Thomas a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault la Pouye.

Gloria Bistriţa: Dolha - Ţârcă, Hlinca, Kanon, Stroe - Pouye, Enescu (Feher '86) - Oprea (R. Radu '71), Cubilla, Chiţu (Markisio '62) - Curtuiuş. Antrenor: Nicolae Manea.

CS Turnu Severin: Hotoboc - Dănănae, Tătaru, Asanovici, Djalilov - Neacşa (Roman '90+2), Hasanovici (Bălău '90) - Olah, Fl. Costea, Crăciun (Brata '46) - Thomas. Antrenor: Ionel Gane.

Cartonaşe galbene: Ţârcă '49, Pouye '50, Curtuiuş '71 / Fl. Costea '40, Thomas '52, '85, Olah '82, Djalilov '84, Dănănae '90.

Cartonaş roşu: Thomas '85.

Arbitri: Cătălin Popa (central) - Bogdan Gheorghe, Gabriel Stroe (asistenţi) - Emil Voicu (rezervă).

Observatori: Gheorghe Moise, Mircea Cezar Ionescu.

La partida de la Bistriţa au asistat aproximativ 500 de suporteri.