Petrolul se razbuna pe sarbi, Dinamo ia gol de la Orbu si pierde cu Dacia Chisinau, Ceahlaul o bate pe Otelul! Vezi rezultatele din amicale Stiri

Fortati de pauza competitionala datorata meciurilor nationalei, echipele din Liga 1 joaca amicale. Steaua a invins-o cu 6-0 pe Mihailesti, Mioveni a reusit sa bata Astra.

Astra 1-2 CS Mioveni
Pentru CS Mioveni au marcat Claudiu Ionescu '12 şi Vasile Gheorghe '90+1.Golul echipei Astra a fost inscris de Lucian Goian, din penalty, în minutul 32.

Concordia Chiajna 2-1 CS Afumati

Otelul Galati 0-1 Ceahlaul Piatra-Neamt
Unicul gol al partidei a fost marcat de Pavel
Tehnicianul Dorinel Munteanu a spus ca jocul a fost influentat de starea proastă a terenului. "Am primit gol la o fază fixa, lucru nepermis. Vom trage invataminte si din aceasta partida", a adaugat el.

Argesul Mihailesti 0–6 Steaua CLICK AICI PENTRU REZUMAT!
Petrut(autogol), Rusescu, Bicfalvi, Nastasie, Florin Costea si Stanciu au marcat pentru Steaua.

Dacia Chisinau 2–1 Dinamo
Min 93: GOL Dinamo! Raphael Stanescu inscrie din apropiere dupa o faza prelungita de atac.
Min 91: GOL Dacia: Orbu dubleaza avantajul Daciei dupa un penalty care a adus si eliminarea lui Rus
Min 23: GOL Dacia: Dedov inscrie