Ungaria 8-1 Romania: intr-un amical la hochei!

Ungaria 8-1 Romania: intr-un amical la hochei! Stiri

Echipa nationala de hochei pe gheata a Romaniei a fost invinsa, joi, cu scorul de 8-1 (1-0, 3-0, 4-1), de reprezentativa similara a Ungariei, intr-o partida amicala disputata la Budapesta.

Singurul gol al Romaniei a fost marcat de Zsombor Antal, in minutul 16 al reprizei a treia.

Nationala Romaniei va mai disputa un meci amical, vineri, de la ora 19.00, impotriva formatiei Ujpest TE.

Reprezentativa Romaniei a fost invitata sa participe la editia din acest an a Challenge Cup, care ar fi trebuit sa se desfasoare in perioada 12-14 februarie, la Vilnius, alaturi de echipele nationale ale Ungariei, Lituaniei si o echipa de club din Belarus. Organizatorii Cupei Challenge la hochei pe gheata au anuntat anularea competitiei, dupa ce sponsorul principal s-a retras.