A uitat să marcheze! Daniel Popa a dezamăgit și în al patrulea meci jucat în Coreea de Sud

Daniel Popa Chindia Targoviste Coreea de Sud Daejeon Hana Citizen K League 2 Stranieri
Data publicarii: Luni 18 Aprilie 2022, 15:24
Data actualizarii: Luni 18 Aprilie 2022, 15:24

Atacantul s-a transferat în luna martie la Daejeon Hana Citizen, în K League 2, de la Chindia Târgoviște.

Daniel Popa (26 de ani) nu a găsit drumul spre poartă nici în al patrulea meci, jucat astăzi, la Daejeon Hana Citizen, echipă din liga secundă a Coreei de Sud.

Transferat în K League 2 de la Chindia Târgoviște, atacantul trecut și pe la Dinamo a debutat la sfârșitul lunii trecute pentru Daejeon.

Penalty ratat la debut, schimbat la pauză în ultima etapă

Chiar la primul meci, în care a intrat în ultimul sfert de oră, Popa a ratat un penalty, iar în ultima etapă a fost titularizat și schimbat în minutul 46 în 3-0 în deplasare cu Chungnam Asan.

Românul a fost omul ”sacrificat” la pauză după eliminarea din prima repriză a fundașului Deok-Geun Lim.

După 10 etape, Daejeon Hana Citizen se află pe locul al treilea în K League 2, poziție care îi asigură prezența în play-off-ul de promovare.