"Acum face diferența". Dennis Man, lăudat după debutul de sezon cu Parma în Serie A

Dennis Man Parma Serie A Stranieri
Data publicarii: Joi 22 August 2024, 17:55
Data actualizarii: Joi 22 August 2024, 17:56

Dennis Man a marcat golul prin care nou-promovata Parma a remizat cu Fiorentina, scor 1-1, pe teren propriu, în prima etapă din noul sezon din Serie A.

Internaționalul român a deschis scorul în minutul 22, dar oaspeții au egalat după pauză, prin Biraghi (75). Dennis Man a jucat 65 de minute la Parma, la fel ca Valentin Mihăilă.

Patru dintre cele mai importante publicații sportive din Italia l-au ales pe Dennis Man cel mai bun jucător al partidei, printre acestea aflându-se și jurnaliștii de la Gazzetta dello Sport care l-au notat cu 7.

Înaintea confruntării cu AC Milan, de pe teren propriu, internaționalul român a fost lăudat și de un reputat comentator italian, Fabio Caressa.

"Man a mai jucat în Serie A, dar nu era încă matur, acum face diferența, are un șut minunat și marchează când este nevoie", a declarat jurnalistul, citat de Parma Live

Dennis Man: "Putem avea un cuvânt de spus în Serie A!"

După meciul cu Fiorentina, Dennis Man a ținut să laude prestația echipei sale din primul meci după revenirea în Serie A și a declarat că Parma ar fi trebuit să marcheze mai mult având în vedere numărul ocaziilor pe care și le-a creat.

"Cred că am făcut un meci foarte bune, am avut multe ocazii. Așa este fotbalul, dacă nu marchezi, vei primi goluri. Trebuie să mergem înainte și să muncim, dar putem avea un cuvânt de spus în Serie A.

Toată echipa a jucat foarte bine, am funcționat bine împreună, iar acum ne gândim la meciul cu AC Milan, trebuie să ne pregătim foarte bine", a spus Dennis Man, potrivit Parma Live.