VIDEO Andrei Rațiu i-a dat pe spate pe spanioli după golul cu Osasuna! ”Me gusta”

Andrei Ratiu la liga Marca Osasuna Rayo Vallecano Stranieri
Data publicarii: Marti 17 Septembrie 2024, 08:32
Data actualizarii: Marti 17 Septembrie 2024, 08:39

Rayo Vallecano s-a impus cu 3-1 în etapa a cincea din La Liga.

Rayo Vallecano a câștigat cu 3-1 meciul cu Osasuna, cel de-al doilea gol fiind marcat de Andrei Rațiu.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 27, prin Garcia, însă Rayo Vallecano a revenit în repriza secundă și a întors soarta partidei.

Abdul Mumin a restabilit egalitatea în minutul 50, Andrei Rațiu a majorat avantajul în minutul 66, cu un șut din prima, ușor deviat, iar Unai Lopez a stabilit scorul final în minutele de prelungire.

În urma acestui rezultat, Rayo Vallecano a urcat pe locul 8 în clasament, cu șapte puncte obținute după cinci etape din La Liga.

Andrei Rațiu, cel mai bun de pe teren, lăudat de presa iberică

Fundașul român a obținut cea mai mare notă din meci, 8.1 de la Sofascore, cu un procent de 96% al paselor câștigate.

”Andrei Rațiu ar fi un fundaș dreapta titular pentru mai multe echipe din LaLiga.

Este un jucător complet în ambele direcții: în spate este un fundaș foarte competitiv, care știe să sufere și în fața unor aripi mari, iar în față are capacitate de conducere și poate ajunge în careu.

Îmi place de el (n.r. - <<Me gusta>> în original), a scris Adrian Blanco, jurnalist la Marca.