Antrenorul lui Trabzonspor și-a pierdut răbdarea cu Denis Drăguș și i-a transmis un avertisment public

Trabzonspor denis dragus Senol Gunes Stranieri
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 17:31
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 17:34

Partida dintre Trabzonspor și Kayserispor s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a treia din campionatul Turciei.

Kayserispor a început mai bine meciul, iar în minutul 10 putea deschide scorul, dar Attamah a ratat un penalty. Kaldirim a înscris însă două minute mai târziu.

Senol Gunes, avertisment pentru Denis Drăguș: ”Fie va munci din greu, fie nu va mai fi aici!”

Boa Morte a dublat avantajul oaspeților în minutul 63. Kayserispor a rămas în zece jucători în minutul 87, iar Trabzonspor a reușit să egaleze pe final, după reușitele lui Bozok (minutul 89) și Denswil (minutul 90+8).

Denis Drăguș a fost titular, dar a rămas pe teren doar până în minutul 80. Fără realizări notabile, internaționalul român a fost apostrofat de fanii echipei, iar antrenorul Senol Gunes l-a avertizat la conferința de presă: fie muncește mai mult și are realizări, fie o va părăsi pe Trabzonspor.

”I-am spus și eu: ’Ai talent, forță fizică și viteză’. Dacă s-ar fi folosit de aceste lucruri în acest meci, ar fi marcat. Uneori face unele mișcări diferit.

După părerea mea, el poate juca extremă dreapta, extremă stânga, atacant central, orice poziție, dar atunci când nu are entuziasm, nu este în joc oriunde ar juca. Nu îmi este clar ce face, dar se descurcă bine în situațiile de doi contra unu.

El are ocazii, dar dacă are zece ocazii, ar trebui să transforme cinci dintre ele în gol. El nu a avut succes cu niciuna. Dacă nu va face asta, va fi o furtună pentru el în timpul meciului. Dacă se va descurca, nu aș renunța la el.

Ca atacant central, este un fotbalist dinamic. El știe că fie va munci din greu pentru a ieși din această situație negativă și pentru a nu-și mai face griji deloc, fie nu va mai fi aici”, a spus antrenorul lui Trazbonspor, Senol Gunes.