Anunțul făcut de Ange Postecoglou care îl vizează pe Radu Drăgușin, după ce fundașul român a fost din nou rezervă neutilizată

radu dragusin Ange Postecoglou Tottenham Stranieri
Data publicarii: Sambata 24 August 2024, 20:55
Data actualizarii: Sambata 24 August 2024, 20:56

Tottenham a obținut o victorie categorică în fața celor de la Everton, scor 4-0, în etapa a doua din Premier League.

Radu Drăgușin a fost din nou rezervă neutilizată. Internaționalul român a rămas pe bancă și în meciul din prima etapă contra lui Leicester, scor 1-1.

Ange Postecoglou: ”Odată ce vor începe meciurile de la mijlocul săptămânii, vom putea roti lotul puțin!”

La conferința de presă de la finalul meciului, Ange Postecoglou a lăsat de înțeles că linia defensivă pe care se va baza în acest sezon rămâne Porro – Romero, van de Ven – Udogie.

Chiar dacă la finalul sezonului trecut, antrenorul australian promitea că Radu Drăgușin va primi mai multe minute în această stagiune, Postecoglou pare a fi încântat de felul în care se prezintă Tottenham în această formulă. Totuși, tehnicianul a mărturisit că va face anumite schimbări atunci când programul lui Spurs se va aglomera.

Micky Van de Ven a fost incredibil. Este un jucător special. Anul trecut, când am avut acea linie defensivă care funcționa, eram o echipă periculoasă, dar, de asemenea, știm că nu îi putem trimite mereu pe teren.

Cred că Romero, Micky și Destiny nu sunt în cea mai bună formă în acest moment. Toți au ratat o parte a cantonamentului. Săptămâna trecută am văzut că din minutul 60 au început să obosească, trebuie să fim foarte atenți cu ei.

Dacă vom trece de pauza competițională, odată ce vor începe meciurile de la mijlocul săptămânii, vom putea roti lotul puțin. Avem nevoie de ei în cea mai bună formă, pentru că, atunci când sunt așa, sunt niște jucători incredibili”, a spus Ange Postecoglou la conferința de presă.