Banel, de NEOPRIT in Franta! A facut din nou SHOW intr-un meci nebun cu doua goluri in prelungiri! Dijon 1-2 Saint Etienne! VIDEO Stranieri

LIVESCORE din 165 de campionate pe mobilul tau - m.sport.ro!

Banel Nicolita face senzatie iar in Franta. A contribuit din plin la deschiderea scorului de la Dijon, cand a recuperat o minge in propria jumatate, i-a pasat lui Aubameyang iar acesta a centrat perfect pentru Sinama-Pongolle, care a inscris in minutul 16.

Banel a fost din nou titular dupa cele trei goluri marcate la Saint Etienne.

Min 25: Faza periculoasa pentru Saint Etienne, plecata tot de la Banel. Fostul stelist  l-a lansat pe Ebondo  in careu iar acesta a tras in bara!

Min 38: Banel mai face o faza pentru Sinama-Pongolle, dar acesta este blocat de portarul gazdelor.

Min 43: Inca o ocazie uriasa pentru Saint Etienne. Nicolita centreaza pentru Gradel, dar reluarea acestuia e oprita pe linie de portarul advers!

PAUZA. A fost repriza lui Banel, omul de la care au plecat mai multe actiuni periculoase.

Min 65: Saint Etienne a inceput mai slab repriza a doua. Banel Nicolita a ramas in continuare pe teren si a provocat un cartonas galben pentru un adversar.

Min 93: GOL Saint Etienne! Gradel inscrie din careu!

Min 94: Inca un meci nebun pentru Saint Etienne! Bauthéac reduce din diferenta, insa este prea tarziu! Saint Etienne castiga si urca pe locul 5 in clasamentul din Ligue 1!