VIDEO Ce a declarat Răzvan Marin după ce a pus capăt seriei lui Juventus de meciuri fără gol primit

Ce a declarat Răzvan Marin după ce a pus capăt seriei lui Juventus de meciuri fără gol primit Stranieri

Răzvan Marin a fost, duminică, autorul golului prin care Cagliari a egalat pe Juventus şi a terminat partida din etapa a 7-a din Serie A, la egalitate, scor 1-1.

Răzvan Marin a intrat pe teren în minutul 65, în locul lui Makoumbou, şi a marcat din penalty, în minutul 88. Juventus a deschis scorul în minutul 15, prin Vlahovic, tot din lovitură de pedeapsă.

Pentru internaționalul român este al doilea gol consecutiv în Serie A, după ce a marcat şi etapa trecută în partida cu Parma.

Ce a declarat Răzvan Marin după remiza cu Juventus

Reușita internaționalului român a pus capăt celor șase partide fără gol primit a lui Juventus.

"Mulțumiți cu acest punct, mai ales pe terenul lui Juventus, primul gol pe care l-au primit în acest sezon. Nu a fost deloc ușor cu toți fanii care m-au fluierat, dar am marcat", a declarat Răzvan Marin după meci.

Ce notă a obținut Răzvan Marin după partida cu Juventus

Pentru prestația din meciul de la Torino, jurnaliștii de la Tuttomercatoweb i-au acordat lui Răzvan Marin nota 7, cea mai mare din echipa sa.

"Intră în joc și aduce vivacitate în atac. Penalty-ul pe care îl execută este foarte greu, la o fază importantă și aproape de minutul 90: nu ratează niciun moment și îl trimite la vinclu. Glacial", au scris italienii.

În plus, Răzvan Marin a fost desemnat și omul meciului de către cei de la Serie A.