Ce a spus un comentator spaniol despre Dennis Man după golul Parmei din meciul cu Napoli

Parma Dennis Man Napoli Stranieri
Data publicarii: Sambata 31 August 2024, 22:56
Data actualizarii: Sambata 31 August 2024, 23:03

Parma joacă pe terenul lui Napoli în etapa a treia din Serie A.

Prima repriză a partidei s-a încheiat cu un avantaj pentru ”Cruciați”, după ce Ange-Yoan Bonny a transformat un penalty obținut în minutul 18.

Dennis Man, remarcat de un comentator spaniol

După un contraatac al Parmei, fază la care au contribuit Dennis Man, Adrian Bernabe și Simon Sohm, mingea a ajuns în careu la Bonny, care a fost împiedicat de Buongiorno și a obținut o lovitură de la 11 metri pe care tot el a reușit să o transforme.

După golul ”Cruciaților”, comentatorul spaniol Jose Rodriguez s-a declarat impresionat de jocul Parmei și a remarcat implicarea lui Dennis Man la faza care a dus la penalty-ul tranformat de Bonny.

De altfel, Rodriguez a subliniat forma slabă în care se află formația antrenată de Antonio Conte.

Napoli a început meciul cu un prim 11 bun, dar Parma a contraatacat de două ori și și-a creat două ocazii și a obținut un penalty care a fost transformat în gol. Bernabe, Sohm și Dennis Man au creat faza, Bonny a obținut penalty-ul și a făcut 1-0.

Credeam că nu voi spune asta niciodată, pentru că era unul dintre punctele forte ale antrenorului său, dar cât de rău arată Napoli-ul lui Conte din punct de vedere fizic în acest început de sezon. Mulți jucători suferă atunci când se joacă pe contre”, a spus comentatorul spaniol Jose Rodriguez.